Ostře sledované vlaky

Podle knihy od autora

ostre-sledovane vlaky

Miloš nastoupí po několika měsících zpět do práce na železniční staničku, kde má zatím funkci záškoláka.V pracovní neschopnosti byl kvůli svému pokusu o sebevraždu. Na stanici se řeší právě menší incident. Výpravčí Hubička se při služně miloval s telegrafistkou Zdeničkou a otiskl jí štábní razítka na zadek.Tuto událost řeší i dopravní inspektor.Ten má také povýšit přednostu stanice, ale najde ho celého ušpiněného od jeho milovaných holubů..
Nakonec prošetření Hubičky dopadlo dobře a byl shledán nevinným.
Celý den projíždí stanicí německé ostře sledované vlaky. Jeden upoutá Hrmovu pozornost, že na něj doslova civí celý jeho průjezd stanicí., což ho mohlo stát život. Hubička Hrmovi sdělí, že mají v úmyslu zničit večer ostře sledovaný transport vojenských zbraní, který bude stanicí projíždět. Do stanice tak přijíždí odbojová spojka Viktoria Freie, která s sebou přivezla výbušninu k likvidaci vlaku. Krásná Němka zaujme mladého Hrmu, který se díky ní promění na přednostově kanapi v opravdového muže. Miloš se rozhodne bombu do vlaku shodit sám. Vyleze na návěstidlo a podaří se mu bombu ve vhodnou chvíli vhodit mezi dva vagóny. Zahlédne ho ale hlídkující Němec a oba na sebe ve stejné chvíli vystřelí a spadnou do příkopu podél trati.
V poslední chvíli Miloš přemýšlí nad svým životem a nad životem Němce, který má taky určitě nějakou rodinu a blízké. Ještě se dočká detonace vlaku plného zbraní… A umírá ruku v ruce s Němcem.

Film k maturitě Ostře sledované vlaky zdarma ke stažení níže:Hellspy.cz Ulož.to Sdilej.cz
Koupit knihu Stáhnout ebook Poslechnout jako audio knihuZtráta časuNic mocPrůměrnýDobrýVýborný (Zatím žádný hlas)
Loading...

Není kde stahovat, nefunguje video, je chybný popis nebo máte jiný problém s filmem? Nahlašte nám to.

Zatím žádný komentář... Buďte první kdo ho napíše! :)

Zanechat komentář

 

Líbíme se vám?

Hledáme nové lidi pro další rozvoj tohoto unikátního webu.

Máte zájem nám pomoci? Kontaktujte nás.